Kutatók Éjszakáján jártak diákjaink

Szeptember 24-25-én volt Kutatók Éjszakája. A tudomány népszerűsítésére irányuló eseménysorozatra intézményünk diákjai is kíváncsiak voltak. 11-12. évfolyamos diákjaink utaztak Szegedre.

Több helyszínt meglátogatva olyan érdekességekkel találkoztak, mint az alapmérések elvégzése: vércukorszint-, vérnyomás mérés. Hogyan lehet kitapintani az emlődaganatot, vagy akár a magzatot? Modellen megkísérelhették mindezt. Lehetőségük volt műbőrön gyakorolni az oltás szakszerű beadását és azonosulni lehetett azzal, hogy mit élnek át a fájó ízülettel élő idős emberek.

 

Egy másik helyszínen, a Dr. AGY előadáson bemutatásra került a 3D nyomtatás, sőt az érdeklődő tanulóink közelről megnézték a speciális nyomtatót, valamint még az ilyen technikával készült állkapocscsont méretre vágását a gyakorlatban is kipróbálhatták. Érdekes előadást hallgattak az őssejtkutatástól kezdve a szervek növesztésén át a mesterséges szövetekig.  Végezetül szó volt a tüdőről, a COVID 19 kutatási adatairól is.