A nemzetiségi osztályok mesés projektje

„Mesék határok nélkül – Märchen ohne Grenzen” címmel indított egy online meseíró projektet Páll Fatime, Kölnben élő, magyar származású írónő. A kezdeményezés támogatója a Németországi Szövetségi Köztársaság Budapesti Nagykövetsége volt. A projektben iskolánkból iskolánkból 15 diák vett részt, közülük 14-en írtak mesét.

Eredetileg egy élő workshop volt betervezve, amelyen a német nemzetiségi osztályaink vettek volna részt, de a koronavírus keresztülhúzta a számításainkat. Az írónővel való, tavaszra tervezett személyes találkozás ugyan elmaradt, de nem mondtunk le a projekt megvalósításáról. Diákjaink számára online meseírási feladatokat hirdettünk meg, amelynek eredményeként sok szép mese érkezett be.  Egy diákunk, Kovács Lili pedig nemcsak szavakkal, de rajzban is kifejezte magát. Gyönyörű illusztrációkat készített, amelyet Páll Fatime ajándékcsomaggal díjazott. Azóta a mesék összeálltak egy kötetté. A projektben résztvevő diákok: Nagy Nóra, Kovács Lili, Gulyás Fanni, Uhrin Mónika, Károlyi Szabolcs Zoltán, Molnár Milán, Bakó Tímea, Bura Henriett, Tímár Tessza Odett, Reszelő Kornélia Vanessza, Leszkó Ádám, Palyov Fanni, Gáll Boglárka, Kruzics Hanna, Kádár Eszter Lídia. A projekt lebonyolításban Oláh Barbara és Fésűsné Kocsa Katalin tanárok segédkeztek.