Giliceváró

Január 18-án látogatott el intézményünkbe Végh Szabolcs – az Andorka Rudolf Evangélikus Konferencia Központ Intézményvezetője -, aki az iskolába készülő gyerekeknek tartott interaktív népzenei előadást. A népi hangszerek megismertetése mellett mesékkel, tánccal lett teljes ez a délután. A leendő első osztályt tanító nevelők segítettek abban, hogy a gyermekek felszabadultan átadhassák magukat a zenének, mozgásnak. Ez idő alatt több kollégánk és igazgatóhelyettes asszony bemutatta az iskolánkban folyó munkát a szülőknek, s egy kötetlen beszélgetés formájában a vendégek feltehették az őket leginkább foglalkoztató kérdéseiket. Az óvodás gyermekek bátran, kíváncsian érkeztek hozzánk, üdítő volt látni mosolygásukat, érdeklődésüket.


2024. január 25-én került megrendezésre a Giliceváró második alkalma. Ezen a napon az ovisok egy vidám, sportos délutánon vehettek részt, volt itt ugrálóvár, akadálypálya. A leendő kisiskolások kivétel nélkül jól érezték magukat a rendezvényen. A délutánt egy vidám fogócskával zártuk le. Ezúton szeretnénk köszönetet mondani Széll Ákosnak, iskolánk öregdiákjának, aki az ugrálóvárat biztosította számunkra.

 

Erős vár a mi Istenünk!