Karácsonyi vásár 2023.12.15.

Nagy izgalommal készülődtek iskolánk tanulói és szülei a már hagyománnyá vált karácsonyi vásárra. Jótékony céllal meghirdetett eseményünkre nagyon sokan készültek, jelen volt iskolánk apraja, nagyja. Karácsonyfa, karácsonyi illat, karácsonyi zene zengte át a kollégium épületét.

 

A vásárt Lázárné Skorka Katalin lelkészasszony, Hugyecz Hajnalka intézményünk vezetője valamint Kósáné Barna Magdolna intézményvezető-helyettes nyitotta meg.

 

Alsós gyermekeink az evangélikus énekeskönyv 131. énekét Jöjj, népek Megváltója című énekkel, a németet tanulók „Alle Jahre wieder”-rel és a „Fröhliche Weichnacht”-tal, angolos tanulóink pedig a „Silent night”-tal kedveskedtek vendégeinknek.

 

Ezután pedig beindult az igazi vásári forgatag. A standokon mindent lehetet kapni, édességtől a karácsonyi díszekig. Aki megszomjazott Kinderpunschot és teát fogyaszthatott. Az idő elrepült, jó társaságban, adventi szeretetteljes várakozásban.

 

Példabeszédek 11:25 „Az ajándékozó bővelkedik, és aki mást felüdít, maga is felüdül.”