Szépíró verseny 2-4. évfolyam

Sokunknak van olyan időtöltése a mindennapi feladatainkon túl, amely örömmel tölt el minket és szívesen végezzük.

Így van ez az iskolánkba járó tanulóinkkal is. A mindennapi feladataik mellett különböző foglalkozásokra, szakkörökre járnak iskolánkon belül és azon kívül is, hiszen ezáltal egy másik közösségben is átélhetnek boldog és sikeres pillanatokat, melyet az általuk választott hobbi adhat nekik.

Anyanyelvünk ápolása is fontos feladat mindannyiunk számára. A szép és helyes magyar beszéd és írás sokszor viszont nehézségekkel is jár.

Az e tanév novemberében került megrendezésre a 2-4. évfolyamon a Szépíró verseny. A verseny alkalmával a mindennapi tanulás során megszokott feladatokhoz képest többet kellett teljesíteni, s egy hosszabb szöveg másolásán keresztül mutathatták meg kitartásukat, pontosságukat a versenyre jelentkezők. Osztályonként 4-4 fő vett részt ezen a délutánon, ahol a köszöntő után el is kezdődött a versengés. Mosolyogva fogtak munkához és mindenki csendesen, türelemmel végezte el a versenyfeladatot.

Gratulálunk minden résztvevőnek!

Huszák Andrea