Sakkozóink szereplése

A 2021/22. évi tanév Diákolimpiai küzdelmei során intézményünk tanulói 3 héttel a csapat versenyt követően 2022.04.09-én Gyulán szerepeltek a megyei sakk diákolimpia egyéni versenyén. A 23 indulót számláló fiú II. korcsoportban indult el az intézmény 3 tanulója.

Ezúttal érmet nem sikerült nyerniük, de nem vallottak szégyent, mert Jozaf Gergő (3.b) és Sziráczki György Zétény (3.b) végig harcban voltak a dobogós helyekért, míg Nyisztor József (4.a) is a középmezőnyben végzett.

A verseny sok tanulsággal járt, amiből az látszik, hogy van még hová fejlődni, de biztató volt a jövőre nézve, hogy sok éves szünetet követően ismét van utánpótlása a mezőberényi sakknak. Jövőre újra visszatérünk és igyekszünk még jobb helyezéseket elérni.