Pályaválasztási nap egy felsős diák szemszögéből

Sziráczki Hanga 6.a osztályos tanuló tollából:

 

Csütörtök, november 18-a úgy indult, mint egy átlagos, sima sulinap, de mégse, kicsit más volt. Sokkal lazább, sokkal felszabadultabb, egy szóval jobb. Ránk 4 helyszínen 4 hivatás megismerése várt. Az első foglalkozás, amivel megismerkedhetünk, az az ápolónői munka volt, melyről iskolánk szuper ápolónője beszélt nekünk. Megtudhattuk, hogy milyen mozgalmas lehet egy ápolónő élete, akinek a karrierje egy klinikai szemészettől egy menekülttáborokon át vezetett iskolánkig, ahol sokféle dolgot csinál. Ez után a német ház segítőkész dolgozói bemutatták nekünk, hogy milyen volt régen az élet Mezőberényben, mikor még a tótok, magyarok és a németek elkülönülve, de együtt éltek teljes békességben. Mikor itt végeztünk a kiállítással, meglátogattuk a városi könyvtárat. Nem kis csodálkozásomra, de közülünk senki sem akart innen elmenni, olyan jól éreztük magukat, mindenki talált érdeklődésének megfelelő könyvet! Többen eldöntöttük, hogy szeretnénk könyvtári tagok lenni, amihez nekünk még – korunk miatt – szülői beleegyezés is kell. De végül elindultunk, és nem bántuk meg, mert a tűzoltóság is egy izgalmas és érdekes helynek bizonyult. Láttunk tűzoltóautót, felpróbálhattunk egy egyenruhát és sisakot is. Visszatérve a suliba tízóraiztunk, majd elkezdtünk társasjátékokat készíteni csoportokban, egy kis háttérzene mellett. Volt olyan, akit megihletett a tűzoltóság, és l tűz témájú társasjátékot készített, de volt olyan csoport is, akiknek egy felelsz vagy merszes változat tetszett jobban. Gyorsan elszaladt az idő. Miután ezzel is végeztünk, véget ért a tanítási nap. Köszönjük ezt a csodálatos napot mindenkinek, aki részt vett benne vagy segített szervezni, lebonyolítani, mert egy igazi élmény volt!