Karácsonyfává öltöztették a fenyőt

A karácsonyfa a szeretet ünnepének jellegzetes szimbóluma. Az örökzöld tűlevelek a szeretet örökérvényűségét hirdetik.

Az adventi várakozás az adventi koszorú elkészítésével, a négy gyertya vasárnaponkénti meggyújtásával, az otthon dekorációjával, az ajándékok beszerzésével és csomagolásával telik.

 

Mezőberény városában már régi hagyomány, hogy a főtéren felállított sok kis fenyőfát a település óvodái, iskolái és civil szervezetei karácsonyfává varázsolják.  A csendes kisváros főterén most 24 díszbe öltöztetett karácsonyfa köszönti a városban élőket és az átutazókat.

Az adventi készülődéshez a mi diákjaink is hozzájárultak. Egy teljes fenyőt ünneplőbe öltöztettek iskolánk 4.b osztályos tanulói. A díszek az alsós gyerekek szorgos munkájával készültek és kerültek a fára.